phg
06 بهمن 1401 - 19:44

موانع و مشکلات از سر راه سرمایه‌گذاران در گلستان برداشته شود

فرمانده سپاه نینوا گلستان گفت: موانع و مشکلات باید از سر راه سرمایه‌گذاران در گلستان برداشته شود و در صدور موافقت‌های اصولی باید تسهیل‌گری انجام شود.

به گزارش خبرگزاری تسیم از گرگان، سردار علی ملک شاهکوهی عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان، اظهارداشت: کارهای بسیار بزرگی در انقلاب ما انجام شده است که نیازمند همت مسئولین در تبیین آنها به صورت مقایسه ای با دوران قبل از انقلاب می باشد، یعنی مردم به ویژه جوانان بدانند که چه وضعیتی در دوران قبل از انقلاب داشته ایم و در حال حاضر به چه دستاوردهای مهمی دست پیدا کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه بیکاری ،جامعه را زجر می‌دهد، افزود: مهم است که اشتغال واقعی ایجاد کنیم که برای این کار باید به دنبال سرمایه گذار برویم و از آن حمایت و پشتیبانی کنیم.

سردار ملک شاهکوهی تاکید کرد: موانع و مشکلات باید از سر راه سرمایه گذاران برداشته شود و در صدور موافقت‌های اصولی باید تسهیل‌گری انجام شود تا محیطی امن برای سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذاری فراهم شود و از این طریق شاهد رونق اقتصاد و اشتغال در استان باشیم.

فرمانده سپاه نینوا، مدیریت و کار جهادی را نیاز امروز مسئولان دانست و اظهار داشت: مدیران باید به صورت مستمر به واحدهای تولیدی مراجعه و با تحقیق و بازدیدهای میدانی، از مشکلات آنها مطلع گردند و بر همین اساس برای رفع دغدغه ها و مشکلات کارگران و واحدهای تولیدی، برنامه ریزی دقیق و کاربردی نمایند.

وی خاطرنشان کرد: استان گلستان از ظرفیت‌های بسیار بالایی در بخش اقتصادی و ایجاد اشتغال برخوردار است و می‌طلبد برای استفاده حداکثری از همه این ظرفیت‌ها، بروکراسی‌های اداری کاهش و محیطی امن برای سرمایه‌گذاران ایجاد گردد.

تشکیل قرارگاه نظارت و پایش اشتغال در گلستان

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان هم در این جلسه گفت: در راستای صحت‌سنجی آمار اشتغال، قرارگاه نظارت و پایش اشتغال در استان تشکیل شد.

حسینعلی خواجه مظفری اظهار کرد: این قرارگاه به جهت صحت‌سنجی و راستی‌آزمایی آمار اشتغال ایجاد شده در سامانه رصد استان،از 5 بهمن تشکیل شد و تا پایان اسفند سال جاری به کار خود ادامه خواهد داد.

وی افزود: در این قرارگاه که با همکاری صندوق کارآفرینی امید استان تشکیل گردیده است، با دو شرکت خصوصی در راستای صحت سنجی آمار اشتغال سامانه رصد به صورت میدانی،تلفنی و پیامکی ، انعقاد قرارداد گرفته است.

خواجه مظفری تاکید کرد: صحت‌سنجی‌ها نه به صورت تصادفی بلکه به صورت تمام شماری و فرد به فرد انجام خواهد شد تا آمار اشتغال به صورت کاملا صحیح و صادقانه به مردم اعلام شود.

رئیس شورای هماهنگی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گلستان اظهارداشت: یکی از برنامه‌های بزرگ در ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم ایجاد اشتغال بوده و هست و با توجه به این موضوع، سهمیه اشتغال گلستان، 31 هزار و 310  شغل پیش‌بینی شد.

وی تصریح کرد: از ابتدای ابلاغ این تعهد ،  30 هزار و 721 شغل ایجاد شده که این میزان نشانگر تحقق 98 درصدی از کل تعهد استان تاکنون است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان اظهار داشت: در حال حاضر طرحی را در دست اجرا داریم با عنوان "روایت جهاد، رقابت خدمت"؛ که در آن علاوه بر تبیین دستاوردهای انقلاب ، به گونه‌ای برنامه‌ریزی و عمل خواهد شد که به جای مراجعه مردم به مدیران، مسئولان به مردم برا حل مشکلات آنها مراجعه کنند.

انتهای پیام/581/ن

 
منبع: تسنیم
شناسه خبر: 999948